Юнона Био-Т Super

Внутрішньоматковий контрацептив «Юнона Био-Т Super» з прополісом


Інструкція для лікаря

Контрацептив «Юнона Био-Т» є класичною моделлю Т-подібного медикаментозного ВМЗ.

Якір виконаний з поліетилену високого тиску і має форму з заданими механічними характеристиками. Горизонтальні плічка ВМЗ закінчуються оливами. Навколо вертикального стрижня розміщений мідний дріт. На кінці стрижня петля для кріплення двох монофіламентних трансцервікальних ниток.

Довжина якоря 36 мм, ширина 32 мм. Площа мідного обплетення 380 мм. Ступінь очищення міді 99,998 %, швидкість дифузії іонів Cu2+ 10-15 мкг/добу.

ВМЗ поставляється в блістерній упаковці в комплекті з полімерною ввідною трубкою діаметром 4,5 мм і поршнем. Вступна трубка має пересувний пластмасовий обмежувач для позначення глибини введення засобу і напрямки площини розкриття плічок якоря.

Стерилізація - гама-опромінення. Максимальна тривалість застосування - 5 років. Рекомендована техніка введення - метод «вилучення».

Відмінною рисою ВМЗ «Юнона Био-Т Supers є збереження постійного і не залежного від скорочень матки зусилля в місцях контакту плічок контрацептива і ендометрія. Це забезпечує оптимальне просторове розташування засобу в порожнині матки (високе стояння контрацептива і його притиснення до дна матки при фізіологічних скороченнях).

Якір і трансцервікальні нитки ВМЗ додатково оброблені препаратом, що містить прополіс. Це знижує ймовірність розвитку інфекційних ускладнень у перші 20 діб застосування ВМЗ.


Показання до застосування ВМЗ «Юнона Био-Т Super» 

 • Бажання жінки запобігти вагітності.
 • Лікування і профілактика синдрому Ашермана.
 • У якості посткоїтального засобу ВМЗ «Юнона Био-Т Supers може зводитися протягом 3-4 днів після незахищеного статевого акту.

Протипоказання до застосування ВМЗ «Юнона Био-Т Super»

Внутрішньоматкова контрацепція абсолютно протипоказана при вагітності (підозрюваної чи підтвердженої], злоякісних захворюваннях жіночих статевих органів, запальних процесах органів малого таза, при кровотечах зі статевих органів невстановленої етіології, при аномаліях розвитку матки, міомі більше 8 тижнів, ендометріозі будь-якої локалізації, алергії на мідь, продукти бджільництва.

3 обережністю необхідно застосовувати ВМЗ при високому ризику розвитку захворювань, що передаються статевим шляхом (наявність декількох сексуальних партнерів}, анемії (гемоглобін менше 90 г/л), у жінок, які не народжували, при захворюваннях крові, у пацієнток з наявністю в анамнезі позаматкової вагітності.

Рекомендовані терміни введення контрацептива

 • будь-який день менструального циклу (найкраще з 4 до 19 дня)
 • безпосередньо після медичного аборту, зробленого методом вакуум-аспіраціїабо кюретажу
 • по закінченні інволюції матки (через 5-6 тижнів після неускладнених пологів), у т. ч. на тлі лактаційної аменореї
 • відразу після виймання ВМЗ, термін використання якого минув, при бажанні жінки продовжити внутрішньоматкову контрацепцію
 • з метою посткоїтальної контрацепції на 3-4 день після незахищеного статевого акту.

Адаптація до ВМЗ

У період адаптації організму пацієнтки до ВМЗ (3-4 місяці) можливі зміни менструального циклу. Менструальні кровотечі можуть супроводжуватися тягнучим болем унизу живота або крижової області, що, як правило, швидко затухає.

З метою підвищення прийнятності ВМЗ і скорочення періоду адаптації до контрацептива рекомендується:

 • проведення ретельного обстеження жінок на наявність протипоказань до застосування ВМЗ
 • диференційований підхід до вибору моделі ВМЗ, виходячи з індивідуальних особливостей організму жінки, планів на дітонародження, часу введення контрацептива
 • використання рекомендованої техніки введення внутрішньоматкового контрацептива й оптимальних термінів для його установки
 • за показаннями - профілактичне призначення антибіотиків та інгібіторів простагландиногенезу в перші дні після введення і протягом трьох перших менструальних кровотеч.

Техніка введення ВМЗ «Юнона Био-Т Super»

Попередні заходи

Крок 1. Відкрийте упаковку ВМЗ зі сторони трансцервікальних ниток. Візьміть правою рукою трубку за обмежувач, а лівою рукою втягніть за нитки горизонтальні гілки внутрішньоматкового контрацептива в трубку, до олив. Якщо в процесі втягування контрацептива за нитки виникнуть утруднення, правою рукою через упаковку заправте плічка ВМЗ у трубку. Не намагайтеся втягнути (заправити якір у середину трубки повністю).

Крок 2. Уведiть поршень у трубку до дотикання з контрацептивом.

Крок 3. Встановіть рухливий обмежувач на відстань, що відповідає довжині матки по зонду.

Крок 4. Сполучіть горизонтальну площину обмежувача з передбачуваною площиною розкриття плічок ВМЗ.

Рекомендований час з моменту відкривання упаковки до введення ВМЗ - не більше 7 хвилин.

Техніка введення ВМЗ «Юнона Био-Т Super»

Крок 1. (рис. а). Повільно, не додаючи зусиль уведіть підготовлений контрацептив через канал шийки матки до обмежувача.

Крок 2. (рис. б). При нерухомому поршні витягайте трубку назад до кільця. Увага: поршень повинний залишатися нерухомим, а горизонтальна площина обмежувача повинна бути сполучена з горизонтальною площиною порожнини матки. При зміщенні трубки на 2 см розкриваються горизонтальні плічка контрацептива. Після цього можливо додатково подати контрацептив у напрямку до дна матки (рис. в).

Крок 3. Витягайте поршень, потім - ввідну трубку (рис. г). Обріжте трансцервікальні нитки так, щоб вони виступали із шийки матки на 2 см.

Видалення ВМЗ «Юнона Био-Т Super»

Для вилучення контрацептива фіксуйте трансцервікальні нитки затискачем і повільно витягніть контрацептив. При цьому плічка Т-подібного ВМЗ згинаються догори. В окремих випадках («утрачання нитки») може стати потрібним інструментальне видалення контрацептива.

 

Вироблено ЗАТ «Медичне підприємство Сімург»,
м. Вітебськ, республіка Білорусь