Юнона Био-Т кольцеобразной формы

Внутрішньоматковий протизаплідний засіб кільцеподібної форми «Юнона Био-Т»

Інструкція для лікаря

Внутрішньоматковий протизаплідний засіб виконаний з поліетилену високого тиску у вигляді пластикового замкнутого кільця з внутрішнім стрижнем, навколо якого розміщений мідний дріт. На нижньому полюсі кільця знаходиться петля для кріплення двох монофіламентних трансцервікальних ниток.

Діаметр ВМЗ «Юнона Био-Т» тип № 1 - 18 мм; площа мідного обплетення 210 мм.
Діаметр ВМЗ «Юнона Био-Т» тип № 2 - 24 мм; площа мідного обплетення 325 мм.

Ступінь очищення мідного дроту 99,998 %, швидкість дифузії іонів Сu2+ 10-15 мкг/добу. ВМЗ поставляється в блістерній упаковці в комплекті з полімерною ввідною трубкою діаметром 4,5 мм і поршнем. На ввідній трубці є пересувний пластмасовий обмежувач для позначення глибини введення засобу і спрямування плоскості ВМЗ.

Стерилізація - гамма-опронінення.
Максимальна тривалість застосування ВМЗ

«Юнона Био-Т» тип № 1 - 5 років;
«Юнона Био-Т» тип № 2 - 7 років.

Рекомендована техніка введення - метод «вилучення».

Кільцеподібна форма контрацептива знижує ймовірність вкспульсії при дотриманні техніки введення ВМЗ, що дозволяє рекомендувати застосування даної моделі безпосередньо після аборту, а також у жінок з експульсією ВМЗ інших моделей в анамнезі.


Показання до застосування ВМЗ кільцеподібної форми «Юнона Био-Т»

 • Бажання жінки запобігти вагітності.
 • Лікування і профілактика синдрому Ашермана.
 • В якості посткотгального засобу ВМЗ «Юнона Био-Т» може вводитися протягом 3-4 днів після незахищеного статевого акту.

Протипоказання до застосування ВМЗ кільцеподібної форми «Юнона Био-Т»

Внутрішньоматкова контрацепція абсолютно протипоказана при вагітності (підозрюваній чи підтвердженій), злоякісних захворюваннях жіночих статевих органів, запальних процесах органів малого таза, при кровотечах зі статевих органів невстановленої етіології, при аномаліях розвитку матки, міомі більше 8 тижнів, ендометріозі будь-якої локалізації, алергії на мідь.

З обережністю необхідно застосовувати ВМЗ при високому ризику розвитку захворювань, що передаються статевим шляхом (наявність декількох сексуальних партнерів), анемії (гемоглобін менше 90 г/л), у жінок, які не народжували, при захворюваннях крові, у пацієнток з наявністю в анамнезі позаматкової вагітності.


Рекомендовані терміни введення контрацептива

 • будь-який день менструального циклу (найкраще з 4 до 19 дня)
 • безпосередньо після медичного аборту, зробленого методом вакуум-аспіраціїабо кюретажу
 • по закінченні інволюції матки (через 5-6 тижнів після неускладнених пологів), у т. ч. на тлі лактаційної аменореї
 • відразу після виймання ВМЗ, термін використання якого минув, при бажанні жінки продовжити внутрішньоматкову контрацепцію
 • з метою посткоїтальної контрацепції на 3-4 день після незахищеного статевого акту

Адаптація до ВМЗ

У період адаптації організму пацієнтки до ВМЗ (3-4 місяці) можливі зміни менструального циклу. Менструальні кровотечі можуть супроводжуватися тягнучим болем унизу живота або крижової області, що, як правило, швидко затухає.

З метою підвищення прийнятності ВМЗ і скорочення періоду адаптації до контрацептива рекомендується:

 • проведення ретельного обстеження жінок на наявність протипоказань до застосування ВМЗ;
 • диференційований підхід до вибору моделі ВМЗ на основі індивідуальних особливостей організму жінки, планів на дітонародження, часу введення контрацептива;
 • використання рекомендованої техніки введення внутрішньоматкового контрацептива й оптимальних термінів для його установки;
 • за показаннями - профілактичне призначення антибіотиків та інгібіторів проста гланд иногенезу в перші дні після введення і протягом трьох перших менструальних кровотеч.

Техніка введення ВМЗ кільцеподібної форми «Юнона Био-Т»

Обов'язковий аналіз мазків з «U» та «С» на «gN», проведення інших аналізів за показаннями.

Перш ніж увести ВМЗ, зробіть ретельне гінекологічне обстеження, визначте розміри і положення матки. Вилучіть наявність протипоказань.

В асептичних умовах уведіть дзеркало, обробіть шийку й піхву триразово розчином антисептика. Фіксуйте шийку матки за передню губу кульовими щипцями і трохи відтягніть донизу, стерильним зондом визначте напрямок осі цервікального каналу й довжину порожнини матки.

Вироблено ЗАТ «Медичне підприємство Сімург»,
м. Вітебськ, республіка Білорусь